JK

Jak vybrat první náušnice pro miminko

Prvním šperkem malých princezen bývají zpravidla náušnice. Ať už jde o dárek k narození či křtinám, nebo s výběrem čekáte až do věku, kdy malá parádnice projeví při výběru vlastní názor, mělo by se jednat o hodnotný a vkusný šperk, který se bude dědit z generace na generaci. Zapomínat byste však neměli ani na pohodlí vaší holčičky.

Nešetřete na materiálu

Dětské náušnice nemusí být osázené diamanty, měly by ale být z materiálu, který je vhodný pro citlivou dětskou pokožku, aniž by způsoboval alergii. V tomto ohledu je jasnou volbou zlato. Je hypoalergenní, nadčasové a dostupné nejen v klasickém žlutém provedení, ale také v moderním bílém a romantickém růžovém.

Na zapínání záleží

Při výběru náušnic je důležitá jistota, že je miminko nebo malé dítě samo nedokáže rozepnout, sundat a následně vdechnout, sníst nebo v nejlepším případě ztratit. Nejbezpečnějším typem zapínání pro nejmenší slečny je proto takzvaná brizura. Jde o systém, při kterém se háček zachytí v očku umístěném na přední straně náušnice. Podobně vypadá a funguje patent, který se hodí pro starší holčičky ve věku 5 let a výše. Jde o jednoduchou klapku, která dobře drží, ale poměrně lehce se otvírá.

Chcete-li pro svoje dítě decentnější náušnice než visací varianty, můžete sáhnout po provedení s balónkovým zavíráním. Jednoduše je pak přišroubujete na dřík a můžete si být jisti, že náušnice zůstanou na svém místě.

Obdobou je zavírání na puzetu, která zapadne do drážky na dříku. Toto provedení je bezpečnější v případě, kdy se děťátko náušnicí o něco zahákne, náušnice se totiž případně sama uvolní. Na druhou stranu je zde i větší riziko ztráty anebo nepříjemného pocitu při spánku, kdy ostrý dřík může píchat do oblasti za uchem, pokud dítě leží na oušku.

S kamínky i bez

Kromě materiálu a zapínání je samozřejmě důležitý i celkový vzhled náušnic. Nabídka je nesmírně široká, záleží tedy na konkrétním vkusu a stanoveném rozpočtu. Zlato můžete doplnit pravými diamanty nebo barevnými polodrahokamy, jako je safír, rubín nebo smaragd, případně volit levnější provedení se zirkony. A pokud kamínkům nefandíte, jistě si vyberete z celozlatých provedení ve tvaru zvířátek, hvězdiček, andílků a dalších roztomilých tvarů.

Nenašli jste přesně to, co hledáte? Využijte zakázkové výroby a nechte si vytvořit náušnice podle vašich představ. Vaše holčička pak bude mít náušnice stejně jedinečné, jako je ona sama.
 

Související články

Péče o šperky Užitečné rady pro vás

Péče o šperky

Vážené dámy a pánové, vítáme vás u našeho prvního článku v blogu. Dostáváme vaše dotazy a také nás již delší dobu oslovují různá media s tématy z našeho oboru. Stejně tak přemýšlíme o tom, jak bychom vám a společnosti celkově předali naše letité profesní zkušenosti a dovednosti. A tak vznikl ucelený seriál a blog, konkrétně toto je první článek, který se zabývá péčí o šperky.

Přečtěte si více
Šperk jako investice Užitečné rady pro vás

Šperk jako investice

Rád bych vám předal svoji zkušenost, názor i historické ověření v oblasti významu šperku. Možná se ptáte, proč ve spojitosti se slovem investice. Vysvětlení je ale poměrně jednoduché a doufám, že tím vysvětlím i časté dotazy vás zákazníků nebo novinářů.

Přečtěte si více
Jak se vyznat v diamantech a jejich skutečné hodnotě Užitečné rady pro vás

Jak se vyznat v diamantech a jejich skutečné hodnotě

Možná jste si toho také všimli. Na první pohled dva stejné bílé diamanty a každý má úplně jinou cenu. A pokud jste ještě všímavější, neunikne vám, že základní parametry, tzv. 4C (váha, čistota, barva a brus) mohou mít úplně stejné. Kde je tedy zakopaný pes?

Přečtěte si více

Tvorba zlatých šperků
s vlastním designem
od roku 1991

ruční výroba
i nejmodernější
technologie

Reprezentativní prodejna
se zlatnickou dílnou
a parkingem

VYBÍREJTE Z DOMU
ČI NA PRODEJNĚ

bezpečně doručíme
kamkoli v ČR i zahraničí

Doživotní záruka
a každé dva roky servis
šperků jk zdarma

Certifikáty pravosti
a vysoké kvality

Osobní zvýhodnění
a novinky
pro registrované

engagement gift medal settings