JK

Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje

Náušnice dokáží nenuceně podtrhnout váš celkový vzhled, často mohou být dokonce i jeho dominantou. Jejich správnému výběru je tedy zapotřebí věnovat dostatečnou pozornost. Jaké náušnice sluší právě vám? Kromě vašich preferencí ohledně designu, materiálu a provedení může být směrodatným také tvar vašeho obličeje. Jak tedy zvolit přesně takové náušnice, ve kterých při každé příležitosti zazáříte?

Oválný tvar obličeje skvěle doplňují oblé tvary

Pokud máte oválný tvar obličeje, nejvíce vám budou slušet modely s oblými tvary. Může se jednat o slzy, cvočky, ovály i spirálky. Nešlápnete vedle s malými perlovými náušnicemi či náušnicemi ze zirkonu, briliantů, akvamarínu a dalších vzácných kamenů. Visací náušnice také nejsou tabu, je ale důležité správně zvolit jejich délku – tyto náušnice by vám totiž neměly přesahovat hranu obličeje, opticky by vám ho totiž ještě více prodloužily.

Náušnice pro zjemnění ostrých linií čtvercového obličeje

Ostré rysy žen se čtvercovým obličejem mohou být skutečně uhrančivé. Zkombinujte je s kulatými náušnicemi, které linie obličeje zjemní. Neuděláte chybu ani pokud sáhnete po jednoduchých peckách, slzách či cvočcích.

Vyhnout byste se naopak měla geometrickým, obdélníkovým, čtvercovým a dalším mnohoúhelníkovým tvarům náušnic, které by se zbytečně bily s tvary vašeho obličeje.

Kulatý obličej prodloužíte visacími náušnicemi

Drobný kulatý obličej je naopak vhodné opticky prodloužit. K tomu vám poslouží veškeré visací náušnice. Zvolit si můžete jak oblou, tak i geometrickou a hranatou variantu náušnic, základem ale je, že by měly přesahovat linii obličeje. 

Naopak mohutné, přehnaně zdobené náušnice nejsou pro ženy s kulatým obličejem úplně vhodné, jelikož obličej ještě více zmenší a zakulatí.

Kruhové náušnice podtrhnou srdíčkový obličej

Dámy s trojúhelníkovým neboli srdíčkovým tvarem obličeje mají tu výhodu, že jim sluší téměř jakýkoliv typ náušnic. Nemusíte se bát výrazných a větších náušnic, nejvíce vám pak budou lichotit kruhové náušnice, ale také pyramidy, kapky či ovály. Pokud máte krátké vlasy, vsaďte na menší a originální tvary náušnic.

Stále si nejste jistá, jaký šperk je pro vás ten pravý? Není nic jednoduššího než navštívit naše zlatnictví, kde vám erudovaně poradíme a pomůžeme vám vybrat ty nejkrásnější náušnice, které podtrhnou nejen váš vzhled, ale i vaši osobnost.

Související články

Péče o šperky Užitečné rady pro vás

Péče o šperky

Vážené dámy a pánové, vítáme vás u našeho prvního článku v blogu. Dostáváme vaše dotazy a také nás již delší dobu oslovují různá media s tématy z našeho oboru. Stejně tak přemýšlíme o tom, jak bychom vám a společnosti celkově předali naše letité profesní zkušenosti a dovednosti. A tak vznikl ucelený seriál a blog, konkrétně toto je první článek, který se zabývá péčí o šperky.

Přečtěte si více
Šperk jako investice Užitečné rady pro vás

Šperk jako investice

Rád bych vám předal svoji zkušenost, názor i historické ověření v oblasti významu šperku. Možná se ptáte, proč ve spojitosti se slovem investice. Vysvětlení je ale poměrně jednoduché a doufám, že tím vysvětlím i časté dotazy vás zákazníků nebo novinářů.

Přečtěte si více
Jak se vyznat v diamantech a jejich skutečné hodnotě Užitečné rady pro vás

Jak se vyznat v diamantech a jejich skutečné hodnotě

Možná jste si toho také všimli. Na první pohled dva stejné bílé diamanty a každý má úplně jinou cenu. A pokud jste ještě všímavější, neunikne vám, že základní parametry, tzv. 4C (váha, čistota, barva a brus) mohou mít úplně stejné. Kde je tedy zakopaný pes?

Přečtěte si více

Tvorba zlatých šperků
s vlastním designem
od roku 1991

ruční výroba
i nejmodernější
technologie

Reprezentativní prodejna
se zlatnickou dílnou
a parkingem

VYBÍREJTE Z DOMU
ČI NA PRODEJNĚ

bezpečně doručíme
kamkoli v ČR i zahraničí

Doživotní záruka
a každé dva roky servis
šperků jk zdarma

Certifikáty pravosti
a vysoké kvality

Osobní zvýhodnění
a novinky
pro registrované

engagement gift medal settings